DEN ČESKÝCH VIZÍ                                                       sobota 19. 6.

Porotci sekce: dramaturgyně a kreativní producentka ČT Lenka Poláková, filmový animátor a pedagog Milan Šebesta, dokumentarista Miloslav Kučera. 

Otevření festivalového dne

Představení všeho, co nás dnes čeká...

                                          9:00 - 9:30

                                          live - Roškotovo divadlo

                                          stream

1. projekční blok

Projekce vybraných filmů postupujících do celostátního kola.

    9:30 - 10:45 

   live - Roškotovo divadlo

2. projekční blok

Projekce vybraných filmů postupujících do celostátního kola.

  11:00 - 12:15 

 live - Roškotovo divadlo

Rozborový seminář k blokům 1, 2

Diskuze autorů filmů s porotci. 

       13:00 - 13:45 

       live - Roškotovo divadlo 

       stream

3. projekční blok

Projekce vybraných filmů postupujících do celostátního kola.

13:45 - 15:00 

live - Roškotovo divadlo

4. projekční blok 

Projekce vybraných filmů postupujících do celostátního kola.

15:15 - 16:45 

live - Roškotovo divadlo

Rozborový seminář k blokům 3, 4

Diskuze autorů filmů s porotci.

17:00 - 18:00 

live - Roškotovo divadlo 

stream

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

Slavnostní vyhlášení výsledků sekce České vize. 

19:00 - 19:30 

live - Roškotovo divadlo 

stream

Trhák

Hudební komedie z filmařského prostředí / 

Scénář: Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák / 

Režie: Zdeněk Podskalský st. / Československo, 1980, 94 min

21:00 - 23:00 

live - Letní kino

Soutěžní projekční bloky

Projekční bloky 1 - 4 budou promítány prezenčně v Roškotově divadle (viz. časový harmonogram výše). Veškeré projekční bloky (1 - 9) budou k vidění po celou dobu konání přehlídky ve Virtuálním kině Vizí na www.filmdat.cz. 

Projekční blok 1 

Karel Gott - Dívka z obrazu / Lukáš Koláček / Videoklip 
TripNY II / Tomáš Csonka / Experiment
Jak běží čas...  / Jana Hnilicová a kolektiv / Dokumentární film
Polibek / Eliška Františová / Animovaný film  
Kalamita / Eduard Pech / Dokumentární film
Adventure playground / Vladimír Pasler / Reportáž 

Projekční blok 2

Retroklip / Jiří Flaška / Videoklip
Ve skříni / Martin Müller / Hraný film
Dva roky poté / Jaroslav Kolčava /  Dokumentární film
Karma / Jan Krchňák / Hraný film
Bludička / Danuše Kubátová / Dokumentární film
Ztichlé vzpomínky / Jana Hunterová / Experimentální film
Jsem Mrcha / Marija Furletova / Hraný film
Na Rozcestí / Alena Bruthansová / Animovaný film     

Projekční blok 3

Strach / Bohumír Novák / Animovaný film
Chtěl jsem být hvězdou / Jan Vačlena / Dokumentární film
Poslední rána / Martin Doležal / Hraný film
Snad aby se zastavil čas / Alena Krejčová / Dokumentární film
Soudce Čas / Zuzana Fajmonová / Videoklip
Kalábová / Lubomír Hájek / Dokumentární film
Lampa mistra Leonarda / Bohumil Kheil / Dokumentární film
Výslech / Vlastimil Lang / Hraný film     

Projekční blok 4

Ema Papšová Where Have All the Flowers Gone /  Marek Novoměstský /  Videoklip
Milan Kašuba, mutikant a učitel / Petr Baran / Dokumentární film
Ambalavao trh ZEBU / Miroslav Trudič / Reportáž
Sněhulišky / Kateřina Vávrová / Animovaný film
10ERIFE / Petr Neček / Dokumentární film
101 tváří - 101 let / Vladimír Pasler / Experimentální film
Lyngen / Michal Martinek / Dokumentární film
Všechno je jinak / Jaroslav Nykl / Animovaný film
Byznys / Martin Bohadlo / Hraný film

Projekční blok 5

Dolní Vítkovice / Zdeněk Patzenhauer / Dokumentární film
S láskou pro Ninu / Šimon Černík / Hraný film
Bílá stopa / Stanislav Tomášek / Reportáž
Tristan, Isolda a covid / Milan Kaňák / Dokumentární film
Poslední propadne peklu / Jaroslav Kolčava / Hraný film
Čaj a láska / Pavol Kaščák a Rostislav Čubok / Dokument     

Projekční blok 6

Dinner party / Napříč, kulturně zapsaný spolek / Experimentální film
Od verpánku k Baťovi / Stanislav Tomášek / Dokumentární film
Korona-nákup / Danuše Kubátová / Hraný film
Brněnské novoroční procházky - 2. díl - Pozvánka na Petrov / Milan Kaňák / Reportáž
V parcích a zahradách Zurichu / Arnošt Lukeš / Dokumentární film

Projekční blok 7

Muddy/MP / Tomáš Mohr / Videoklip
Lebky už tady neloví / Lubomír Hájek / Reportáž
Projekt / Josef Burant / Hraný film
Snění / Stanislav Domanský / Experimentální film
Nezapomínáme / Karel Tvrdík / Dokumentární film
Mlsoun / Danuše Kubátová / Hraný film     

Projekční blok 8

Anna Dvořáková - V dáli / Martina Chmelíková /  Videoklip
Dívka z obrazu / Lukáš Koláček / Hraný film
Paní učitelka / Nikola Beková / Hraný film
Miškáři (zvěroklestiči) /  Bohumil Staník / Dokumentární film
Romský festival / Kamil Vondrášek / Reportáž
Elektrický hrad / A Star Trek Fan Production - Radek Bělina /  Hraný film

Projekční blok 9

Hrad Houska / Milan Haškovec / Dokumentární film
Autem do kina / Daniel Zezula / Hraný film
Malý princ na zemi / Michal Martinek / Experimentální film
Legiovlak / Stanislav Tomášek / Reportáž
Co jsi říkal? / Jakub Volák / Dokumentární film
I've heard about it on the news (IHAN) / Alexandra Kozina / Hraný film    

Dílny pro veřejnost

Letem animovaným světem 

Animační dílna pro veřejnost vedená lektory Free Cinema.

11:00 - 14:00 

live - Exteriér Roškotova divadla

Animační dílna s Karlem Zemanem

Triková dílna Studia Scala určená široké veřejnosti.

15:00- 18:00
live - Exteriér Roškotova divadla