SOBOTA 15. 6.

ČESKÉ VIZE

Ozvěny Mladé kamery a FOFRu

60 minut / nesoutěžní projekce partnerských festivalů

9:00 - 10:00
Malá scéna - Sál

Pásmo soutěžních filmů 8

Správci času / Za půlkou cesty  / Ain't a saint  / Eliminated  / Oznámení / Tuřím  / 
Doteky iluzí  

90 minut / soutěžní projekce

10:15 - 11:45
Malá scéna - Sál

Pásmo soutěžních filmů 9

Good Friend / I love you, stranger / Cesta / Žabinec  / Rabbit  / 
Johnny Majestic:Hand / Svazující touha  

90 minut / soutěžní projekce

12:15 - 13:45
Malá scéna - Sál


Rozborový seminář 8-9

30 minut / rozborový seminář odborné poroty s autory a autorkami

13:50 - 14:20

Malá scéna - Sál

Pásmo studentských filmů 1

Smysl života / Smíření / Daleko od stromu / Vzpomínám / Dva týždne / 
Malíčci / Neznaboh  

90 minut / soutěžní projekce

14:35 - 16:00
Malá scéna - Sál

Pásmo studentských filmů 2

Is it ok not to be ok? / Staří mistři /  Hudba Ericha Zanna / Nam / Postoj bojovníka / D.A.R.I.O. / Time to Die

90 minut / soutěžní projekce

16:15 - 17:45
Malá scéna - Sál

Pásmo studentských filmů 3

Můj drahý synovec / Na všechno krásné máme čas  / PoUprava  / Už musím do práce  / Potlach / Poslední den Kamila Krofty  / Vlaky  / Breakout  /  Zlatá hodinka

100 minut / soutěžní projekce

17:50 - 19:30
Malá scéna - Sál

Rozborový seminář studentských filmů

45 minut / rozborový seminář odborné poroty s autory a autorkami

19:35 - 20:20

Malá scéna - Sál

Ozvěny Cineamy

60 minut / nesoutěžní projekce filmů sesterské slovenské přehlídky Cineama

20:30 - 21:30

Malá scéna - Sál

MALÉ VIZE

Pásmo soutěžních filmů Zlaté slunce

Časy se mění / Jak skončí odpadky  / Wake Up, Sleepers  / Okapem  / Cat Calling  / Jak se zbavit kočky  / Jsem šťastná  / Snadné je žít  / Spláchnutím to nekončí  / červené rty  / Jak se vlastně jmenuješ ?  / Všechno nejlepší  / Ukolébavka  / Pavel Jahn  / 12 / Vlk a pes / Marcel Marceau    

95 minut / soutěžní projekce

9:00 - 10:35

Kulturní dům
Modrý sál

Rozborový seminář 

30 minut / rozborový seminář odborné poroty s autorkami a autory

10:45 - 11:15

Kulturní dům
Modrý sál

Pásmo soutěžních filmů Pražský filmový kufr

Co s váma? / Tea Party  / Koberec  / Jednorožčí příběh / Ústav pro tomýki  / Ma bisteren - Nezapomeňte  / Hledá se princezna  / Naděje  / Stará vodárna  / Divoké básničky Aleny Müllerové  / Děda kapitola  / Jedna velká otázka  / Vlastním stínem  

90 minut / soutěžní projekce

12:15 - 13:45

Kulturní dům
Modrý sál

Rozborový seminář 

30 minut / rozborový seminář odborné poroty s autorkami a autory

14:00 - 14:30

Kulturní dům
Modrý sál

GAMEVIZE

Přehlídka studentských a nezávislých audiovizuálních her

Výběr studentských her ze středních a vysokých škol a projektů nezávislých studií. Součástí přehlídky jsou diskuze s tvůrci*kyněmi a autorské gameplay.

480 minut / průchozí gamezone 

10:00 - 18:00

Kulturní dům
- Velký sál

Gamehole uvádí Retro herní zónu

Vyzkoušejte si kultovní herní konzole od Nintenda, Segy i Playstationu na dobových CRT televizích a monitorech. Zdravá dávka herní nostalgie.
  
480 minut / průchozí gamezone ve spolupráci s Gamehole.cz

10:00 - 18:00

Kulturní dům
- Velký sál


ZKRÁTKA VIZE

Pitching námětů


120 minut / prezentace námětů účastníků rezidence Zkrátka vize

11:00 - 12:45

Kulturní dům
- Žlutý sál

Dokumentární kamera

Lukáš Hyksa promluví o spolupráci kameramana a režiséra na dokumentárním filmu

90 minut / masterclass Lukáše Hyksy

14:45 - 16:15

Kulturní dům
- Žlutý sál

Konzultace


90 minut / individuální konzultace k jednotlivým projektům

18:15 - 19:30

Kulturní dům
- Žlutý sál

VIZE JI.HLAVY

Co se mi honí v hlavě?

Pokec o filmových nápadech přihlášených na Vize Ji.hlavy
 
105 minut / společné setkání

9:00 - 10:45

Kulturní dům 
- Žlutý sál

Mám nápad, co teď?

Workshop / práce s námětem, režie, produkce.
 
90 minut / společné setkání

13:00 - 14:30

Kulturní dům
- Žlutý sál

Vyprávět obrazem

Workshop / kamera, filmový záběr. 

90 minut / společné setkání

16:30 - 18:00

Kulturní dům
- Žlutý sál

Daily Recap

Sraz účastnictva s prostorem pro sdílení pocitů a zážitků ze dne.

30 minut / společné setkání

19:45 - 20:15
Kulturní dům - Velký sál / Pódium

Support Zone

Možnost psychologických konzultací.
 
90 minut / společné setkání

11:30 - 13:00 / 15:00 - 15:45
Kulturní dům - Velký sál / Pódium

DOPROVODNÝ PROGRAM

Tvorba vizuálních a speciálních efektů

O tvorbě vizuálních efektů s Michalem Střechou, který se podílel na tvorbě hollywoodských filmů i světově úspěšných seriálů.
 
60 minut / přednáška Michala Střechy

15:00 - 16:00

Kulturní dům 
- Modrý sál

Dílna Osmička

Dílna natáčení, vyvolávání a projekce 8mm filmů.

 
270 minut / uzavřený workshop Martina Ježka

12:30 - 17:00

Kulturní dům 
- Velký sál

Masterclass porotce: Šárka Jelínek Gmiterková

Detailní rozboru hvězdné osobnosti Jiřiny Štěpničkové. Analytický vhled do hvězdného systému čs. filmu. 
 
60 minut / přednáška Šárky Jelínek Gmiterkové

16:30 - 17:00

Kulturní dům
- Modrý sál

Workshop Virtuální produkce 

Zážitkový workshop ilustrující využití virtuální produkce ve filmové tvorbě.
 
180 minut / průchozí workshop Špaňka

15:00 - 18:00

Kulturní dům
- Velký sál

Svět hudby // Workshop scénografie: prostor, materiál, kostým

Workshopy pro autory /Svět hudby a Workshop scénografie: prostor, materiál, kostým.
 
240 minut / průchozí workshop Tomáše Mohra a Anny Tiché

16:00 - 20:00
Kulturní dům
- Velký sál 

Workshop storybuilding (12 - 16)

Workshop tvůrčího psaní. 

120 minut / uzavřený workshop Aleny Čadové

16:00 - 18:00
Kulturní dům
- Velký sál / Pódium

12 principů animace

Přednáška o animačních principech od Animátora Motion Capcure animací Tomáše Kozlíka, který se podílel na projektech jako: Avengers: Endgame, Alita Battle Angel nebo Avatar The Way of Water.

60 minut / přednáška Tomáše Kozlíka

18:30 - 19:30

Kulturní dům - Velký sál / Pódium

ASFAV uvádí: Filmový kvíz pro starší a pokročilé

Filmový kvíz je tematickou obdobou oblíbených a rozšířených
vědomostních hospodských kvízů.

90 minut / filmový kvíz Davida Brabce

20:00 - 21:30
Kulturní dům
- Modrý sál

Letní kino: Stovky bobrů + předfilm Spi Anděli, spi

Zálesák, ten těžký život má. Nakažlivě originální groteska pro nové milénium vám svým nonstop vírem kreativních nápadů a zběsilého humoru vyrve bránici z těla. 

105 minut / letní kino s překvapením

22:00 - 23:45
Park Kociánka

Shoheiko / DJ DekaDance

Párty za hudebního doprovodu hudebníka Shoheika a DJ DekaDance .

nekonečno minut / koncert

23:00 - 2:00

Kulturní dům
- Modrý sál