Výběr filmů pro celostátní přehlídku

V následujícím výčtu filmových projektů naleznete filmy, které byly vybrány pro uvedení na Celostátní přehlídce filmové tvorby České vize 2024. Dramaturgové přehlídky přihlíželi při výběru filmů k jejich oceněním v rámci postupových přehlídek v Praze, Zruči nad Sázavou, Červeném Kostelci, Svitavách a Kroměříži. Z důvodu omezeného prostoru v projekčních blocích, byly některé z filmů oceněných čestnými uznáními s postupem a ve výjimečných případech třetím místem, nepřijaty. Přesto srdečně zveme všechny autorky a autory bez ohledu na jejich umístění na postupových přehlídkách, aby s námi oslavili svátek amatérského, nezávislého a studentského filmu a na letošní Vize dorazili. 

PÁSMO SOUTĚŽNÍCH FILMŮ 1 / ČTVRTEK 13. 6. / 14:00 - 15:30 / MALÁ SCÉNA - SÁL

Návraty

Petr Baran

Dřevěné jablko

Štěpán Fara

Jen jeden den v roce

Zuzana Skácelová 

Vzpomínky na Afriku

Jiří Troneček 

Mig 17 a generál Kúkel

Tomáš Jung 

Nejlepší investice

Jiří Pichl 

Soucit

Lukáš Mach

PÁSMO SOUTĚŽNÍCH FILMŮ 2 / ČTVRTEK 13. 6. / 15:45 - 17:15 / MALÁ SCÉNA - SÁL

Mě jen tak nic nedostane 

Alena Krejčová 

Let's Try

Lukáš Prudil 

Guláš fest Kutná Hora

Petr Hejcman

Malířka

Eduard Pech

Bushcamp Sázava

Karel Tvrdík

Do you love me

Jiří Pichl

Třesky plesky

Staňa Domanský

PÁSMO SOUTĚŽNÍCH FILMŮ 3 / ČTVRTEK 13. 6. / 17:45 - 18:45 / MALÁ SCÉNA - SÁL

Zvon Josef Chlístovice 2023

Stanislav Tomášek

Četníci za protektorátu

Jaroslav Kolčava

PÁSMO SOUTĚŽNÍCH FILMŮ 4 / PÁTEK 14. 6. / 9:30 - 11:00 / MALÁ SCÉNA - SÁL

U2B3R

Martin Bohadlo

Anime a Advík

Nadia Kandova

Známky života

Barbora Zouharová

Táta, kolo a já

Jan Vačlena

Na férovku!

Lukrecius Kišš

Fuck this shit, love me!

Daniel Path

Dobrá jízda

Danuše Kubátová

Jak jsem dělal "KOLONIÁL"

Miroslav Šolc

PÁSMO SOUTĚŽNÍCH FILMŮ 5 / PÁTEK 14. 6. / 11:15 - 12:45 / MALÁ SCÉNA - SÁL

Rozcestí

Wade Wright

Světla

Jitka Nemikinsová

Chmelová

Lubomír Hájek

Forbidden

Charlotte Vacková

Podzimní rozhovory

Vladimír Pasler

Váš vlak bude opožděn

Antonín Uličný

V synergii s přírodou

Jana Hunterová

PÁSMO SOUTĚŽNÍCH FILMŮ 6 / PÁTEK 14. 6. / 14:15 - 15:45 / MALÁ SCÉNA - SÁL

Test Blatný

Martin Láník, Ivo Zeman

Řev

Libor Sekerka

QIRIM

Katerina Khramtsova

Zrcadla – někde v noci

Lukáš Prudil

Za sestrou

Jan Berka

Art is Life

Petr Neček

Ztvárnění vize

Jan Kopecký

PÁSMO SOUTĚŽNÍCH FILMŮ 7 / PÁTEK 14. 6. / 16:00 - 17:30 / MALÁ SCÉNA - SÁL

Svatební noc

Silvia Gregorova

Kouzelná zahrada

Stáňa Domanský

Léčba i naděje v srdci Afriky

Vladimír Pasler

Pod osmnáct

Ruadhán Ó'Súilleabháin

Milenec

Bohumír Novák

Nuselské zastavení

Jaroslava Šťastná

Díky chlapi!

Štěpán Novotný, Daniel Kuchař

PÁSMO SOUTĚŽNÍCH FILMŮ 8 / SOBOTA 15. 6. / 10:15 - 11:45 / MALÁ SCÉNA - SÁL

Správci času

Jan Krátký

Za půlkou cesty

Edvin Svoboda, Miroslav Kabát

Ain't a saint

Daniel Path

Eliminated

Tomáš Krauz

Oznámení

Pavel Šturm

Tuřím

Štěpán Doležal

Doteky iluzí

Vladimír Pasler

PÁSMO SOUTĚŽNÍCH FILMŮ 9 / SOBOTA 15. 6. / 12:15 - 13:45 / MALÁ SCÉNA - SÁL

Good Friend

Matěj Čížek

I love you, stranger

Pablo Maldonado

Cesta

Nadia Kandová

Žabinec

Adéla Holemá

Rabbit

Jessica Mackie Hunter

Johnny Majestic:Hand

Matěj Čížek

Svazující touha

Kateřina Bílková

PÁSMO STUDENTSKÝCH FILMŮ 1 / SOBOTA 15. 6. / 14:35 - 16:00 / MALÁ SCÉNA - SÁL

Smysl života

Wade Wright

Smíření

Barbora Kučerová

Daleko od stromu

Emma Marková

Vzpomínám

Veronika Zerzánová

Dva týždne

Juraj Krén

Malíčci

Magdaléna Maděrová

Neznaboh

Stefan Lambert

PÁSMO STUDENTSKÝCH FILMŮ 2 / SOBOTA 15. 6. / 16:15 - 17:45 / MALÁ SCÉNA - SÁL

Is it ok not to be ok?

Adéla Staňková

Staří mistři

Adam Barbora

Hudba Ericha Zanna

Tomáš Schön

Nam

Mai Nguyen Huyen

Postoj bojovníka

Kryštof Nízký

Světlo

Denisa Mikulová

D.A.R.I.O.

Stella Zettlizová

Time to Die

Adam Kůs

PÁSMO STUDENTSKÝCH FILMŮ 3 / SOBOTA 15. 6. / 17:50 - 19:30 / MALÁ SCÉNA - SÁL

Můj drahý synovec

Ondřej Veverka

Na všechno krásné máme čas

Šimon Lovecký

PoUprava

Alice Bísová

Už musím do práce

Filip Špinka

Potlach

Kristýna Košutová

Poslední den Kamila Krofty

Filip Liška

Vlaky

Mariam Mansuryan

Breakout

Kryštof Kovařík

Zlatá hodinka

Martin Barabáš