PÁTEK 17. 6.

ČESKÉ VIZE

Projekce 3. soutěžního bloku

Samuel, DUNK, Vzhůru!, Podzim, Desatero řemesel, 
Přesčas, Rudický betlém, Jadran
80 minut / soutěžní projekce

9:00
Malá scéna - Sál

Projekce 4. soutěžního bloku

Krok Sun Krok, Šediváčkův long, Úkryt, Běh pro domov,
Imagine Sisyphus, Kralické reporelo, Po sezoně, Spečeně
75 minut / soutěžní projekce

10:30
Malá scéna - Sál

Diskuze k soutěžním blokům 1 - 4

30 minut / rozborový seminář s porotou

11:55
Malá scéna - Sál

Workshop střihového programu DaVinci Resolve

Naši lektoři Vám představí možnosti střihového programu
DaVinci Resolve, který usnadní postprodukční práci na Vašich filmech.  

90 minut / workshop pro autory

12:00
Malá scéna - Patro

Projekce 5. soutěžního bloku

Soumrak bohů, Modř a Červeň, Neočekávaná setkání,
Neprojdou!, Město duchů, Cesta do Kandaháru, 
Výlov Náveského rybníka, O zatoulaném kuřátku
75 minut / soutěžní projekce

13:15
Malá scéna - Sál

Projekce 6. soutěžního bloku

Předsevzetí, Kapitán, Lotr, Rituál, Litograf,
Výpomoc, Kolínský gotický skvost sv. Bartoloměj, 
Šampioni, Kakaporána, Dlouhá noc, DIVA

90 minut / soutěžní projekce

14:55
Malá scéna - Sál

Diskuze k soutěžním blokům 5 - 6

40 minut / rozborový seminář s porotou

16:35
Malá scéna - Sál

Beseda Martina Štolla:
Dokument aneb Jak to viděl Jan Špáta

60 minut / seminář s diskuzí / lektor prof. MgA. Martin Štoll, Ph.D.

17:25
Malá scéna - Sál

Slavnostní zahájení a přivítání hostů

30 minut 

19:00
Malá scéna - Sál

Projekce 7. projekčního bloku

Lelia, Košíkář, Beránek BožíStavy rozšířeného vědomí,
MallorcaVzkaz, O ztracené ilustraci 

90 minut / soutěžní projekce

19:30
Malá scéna - Sál

Projekce 8. soutěžního bloku

Jezdecké hry, "Nitěnky" - Příběh bez předsudků, 
Až do konce, 7. div světa
55 minut / soutěžní projekce

21:05
Malá scéna - Sál

MLADÉ VIZE

Projekce 2. soutěžního bloku

Mimo provoz, Já jen soudím, Voda do krajiny, Strašidlo,
Koza, Happy New Life, Na hoře sám, Teuner

110 minut / soutěžní projekce

18:00

Roškotovo divadlo - Sál

Projekce 3. soutěžního bloku

Chrysalis, Dárek, Cesta k sebevědomí, Svědomí na prodej,
Multimediální tvorba na Kyberně, Karla aneb tak trochu
road movie, C5, Krev a slzy, Sedimenty civilizace,
Obraz muža na červenom kresle v jesennej krajine

150 minut / soutěžní projekce

20:30

Roškotovo divadlo - Sál

MALÉ VIZE

Projekce 1. soutěžního bloku / Pražský filmový kufr 1

Štafeta, Alenka v říši divů, Přes okno, Doba plastů,
IGOR, Korona Rock, Revoluce
90 minut / soutěžní projekce

12:00

Roškotovo divadlo - Sál

Diskuze k 1. soutěžnímu bloku

30 minut / rozborový seminář s porotou

13:30

Roškotovo divadlo - Sál

Projekce 2. soutěžního bloku / Zlaté slunce

Pieces of my heart, Mořský lev, Bez paměti, 
Toulky s rodinou Rádsetoulavou, Kudlanka, Vamos, Vamos Narcos,
Zuby, Ztracený ostrov, Návrat, Dárek, Na plný plyn, 
Branně orientační závody, Zloděj kuchařem, DUNK,
Poprask ve mlejnici, Leo Fiala, Projekt K.P., Everything I Wanted

105 minut / soutěžní projekce

14:30

Roškotovo divadlo - Sál

Diskuze k 2. soutěžnímu bloku

30 minut /rozborový seminář s porotou

16:20

Roškotovo divadlo - Sál

Najdi příběh v nápadu

Scénáristický workshop s Janem Singrem
pro autory Malých vizí 
195 minut / workshop pro autory Malých vizí /
lektor Jan Singer

17:15

Roškotovo divadlo - vstup na terasu

DOPROVODNÝ PROGRAM

Muž bez minulosti / pro školy

Filmově-výchovný program pro školy
realizovaný ve spolupráci s mezinárodní platformou CinEd.
série projekcí a dílen pro školy / lektorka Viktoria Rampal Dzurenko

9:00 - 12:00

Roškotovo divadlo - Sál

Masterclass True Lovers

Komponovaný večer s mistry
současného animovaného filmu a komiksu.

180 minut / diskuze s hosty Vojtěchem Kissem,
Janem Saskou a Markem Pokorným

17:00
Roškotovo divadlo - Divadelní klub

Filmový kvíz Davida Brabce

Milujete filmy? Poměřte své znalosti v přátelském klání
s festivalovým týmem Českých vizí.
60 minut / zábavný filmový kvíz připravený
výkonným ředitelem MFF JUNIORFEST

20:00

Roškotovo divadlo - Divadelní klub

Masterclass Saši Kozáka 

Alexandr Kozák patří mezi výrazné
české filmové architekty. Co obnáší jeho práce,
a na jakých zajímavých projektech
ve své kariéře pracoval? 
45 minut / beseda s filmovým autorem 

21:15

Roškotovo divadlo - Divadelní klub

Amélie z Montmartru / letní kino

117 minut / režie Jean-Pierre Jeunet / Francie / 2001

22:00
Roškotovo divadlo - Půlkruh

The Disaster Artist: Úžasný propadák / půlnoční projekce

104 minut / režie James Franco / USA / 2017

23:30
Roškotovo divadlo - Sál

ODBORNÝ PROGRAM

Co je nového ve filmové výchově?

Nové projekty, aktivity a výzvy oboru
v prezentaci předsedy ASFAV Pavla Bednaříka

90 minut / prezentace / stream i prezenčně

18:00
Roškotovo divadlo - Červený salonek