Statut nominačních přehlídek - Postupový systém
Filmy pro uvedení na Malých vizích jsou vybírány ze čtyř nominačních přehlídek: Animánie, Pražského filmového kufru, Juniorfilmu a Zlatého slunce. Ty představují samostatné entity. Každá z přehlídek se řídí vlastními propozicemi. Liší se také skladbou soutěžních kategorií. Tříčlenná porota Malých vizí uděluje proto kurátorská ocenění v pedagogických i autorských kategoriích napříč žánrovými klasifikacemi. Každá z nominačních přehlídek nominuje na celostátní přehlídku filmové pásmo do 70 minut projekčního času. O samotném výběru filmů rozhoduje porota nominační přehlídky ve spolupráci s místními dramaturgy.

Přihlášení filmů - partnerské přehlídky
Pokud chtějí autor či autorka, lektoři a pedagogové uvést film na Malých vizích, pak ho musí zpravidla nejprve přihlásit do některé z partnerských přehlídek. Náležitosti přihlášení filmů na jednotlivé partnerské přehlídky se řídí pravidly dané přehlídky.

Organizace a průběh
Filmy pro uvedení na Malých vizích jsou vybírány ze čtyř partnerských přehlídek: Animánie, Pražského filmového kufru, Juniorfilmu a Zlatého slunce. Každá z přehlídek se řídí vlastními propozicemi. Liší se také skladbou soutěžních kategorií. Tříčlenná porota Malých vizí uděluje proto kurátorská ocenění v pedagogických i autorských kategoriích napříč žánrovými klasifikacemi. Každá z partnerských přehlídek nominuje na celostátní přehlídku filmové pásmo v doporučené délce do 70 minut projekčního času. V odůvodněných případech je možné prezentovat i dva projekční bloky za přehlídku. O samotném výběru filmů rozhoduje porota partnerské přehlídky ve spolupráci s dramaturgem či dramaturgyní dané akce. Dramaturgie Malých vizí si vyhrazuje právo nominovat i filmy dle vlastního výběru. 


Hodnocení a výběr
Malé vize nevytvářejí systém soutěžních kategorií. Tříčlenná porota složená z odborníků v oboru filmové výchovy, amatérských filmařů, filmových profesionálů či pedagogů uděluje kurátorská ocenění za výrazné tvůrčí či pedagogické přínosy. Malé vize uvádějí filmy hrané, animované, dokumentární i experimentální. Přehlídka podporuje také uvádění filmů kombinující jednotlivé filmové druhy.
V průběhu Malých vizí je udělována Cena Borise Jachnina za přínos oboru filmové výchovy. O laureátech Ceny rozhodují členové a členky Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu ve veřejném hlasování.


Přehled partnerských přehlídek nominačního systému Malých vizí
Autoři a autorky mohou přihlašovat své filmy do libovolného počtu partnerských přehlídek. Účast na jedné nevylučuje film z možnosti prezentace na zbylých třech.Pražský filmový kufr / 6. 11. 2021, Praha

soutěžní kategorie: hraný film, dokumentární film, animovaný film, experimentální film
uzávěrka: 20. září 2021
přihlášky online: www.prazskyfilmovykufr.cz


Animánie / 19. - 22. 11. 2021, Plzeň

soutěžní kategorie: animovaný film
uzávěrka: 20. září 2021
filmy zasílejte na: registrace.animanie.cz
více info: www.animanie.cz

Juniorfilm / 6. - 7. 5. 2022, Dvůr Králové nad Labem

soutěžní kategorie: hraný film, dokumentární film, experimentální film, animovaný film, hudební klip
uzávěrka: 31. 3. 2022
filmy zasílejte na: juniorfilm-dvurkralove@seznam.cz
více info: www.ddmdvurkralove.cz


Zlaté slunce / 8. - 10. 4. 2022, Brno

soutěžní kategorie: hraný film, animace, dokument, hudební klip či experiment
uzávěrka: 13. 3. 2022
filmy zasílejte na: mirek.lavka@luzanky.cz
více info: legato.luzanky.cz/Atelier-Lavka, www.filmdat.cz