DEN MALÝCH VIZÍ                                                   neděle 20. 6. 

Porotci sekce: filmová režisérka a pedagožka Viktoria Rampal Dzurenko, filmový animátor Michael Carrington, scénárista a dramaturg Tomáš Konařík

Otevření festivalového dne 

Představení všeho, co nás dnes čeká...

   9:00 - 9:30 

  live - Roškotovo divadlo

  stream

1. projekční blok

Projekce nominovaných filmů přehlídky Pražský filmový kufr - 1. část

9:30 - 11:00 

live - Roškotovo divadlo

2. projekční blok

Projekce nominovaných filmů přehlídky Pražský filmový kufr - 2. část

11:10 - 12:30 

live - Roškotovo divadlo

Základy motion capture

Online přenos přednášky animátora Tomáše Kozlíka z Nového Zélandu.

11:10 - 12:30 

ZOOM pro autory  stream

Rozborový seminář k blokům 1, 2

Diskuze autorů filmů s porotci.

13:00- 13:45 

live - Roškotovo divadlo

stream

3. projekční blok

Projekce nominovaných filmů přehlídky Animánie.

13:50 - 14:20 

live - Roškotovo divadlo

4. projekční blok

Projekce nominovaných filmů přehlídky Zlaté slunce.

14:30 - 15:55 

live - Roškotovo divadlo

Tutoriály o animaci a prekinematografických pomůckách

Deset krátkých videí, díky kterým se naučí animovat opravdu každý.

14:30 - 15:55 

stream

Rozborový seminář k blokům 3, 4, 5

Diskuze autorů filmů s porotci.

16:00 - 16:45 

live - Roškotovo divadlo  

stream

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ, PŘEDÁVÁNÍ CEN BORISE JACHNINA

Slavnostní vyhlášení výsledků sekce Malé vize a předávání Cen Borise Jachnina. 

17:00-17:45 

live - Roškotovo divadlo stream

5. projekční blok

projekce nominovaných filmů přehlídky Juniorfilm

18:00 - 19:30 

live - Roškotovo divadlo

Na palubu!

letní komedie / Francie / 2020 / 95 min. / r. Guillaume Brac

21:00 - 23:00 

 live - Letní kino

Projekční bloky

Veškeré projekční bloky budou promítány prezenčně v Roškotově divadle (viz. časový harmonogram výše). Vedle toho budou budou k vidění po celou dobu konání přehlídky ve Virtuálním kině Vizí na www.filmdat.cz.

Projekční blok - Pražský filmový kufr I.

Pavana
/ Václav Mayer / animovaný film
Vítěz / Petr Vaněk - SPŠST Panská / hraný film
Sdílená fotografie / Kolektiv žáků ZUŠ Frýdek-Místek / animovaný film
Straight Record / Marina Komárková - SPŠST Panská / dokumentární film
Dojím pařížák a zabiju se / A. Honová, P. Polák - SŠUM Brno / hraný film
Nálepky / N. Štychová, D. Škarvadová - SPŠST Panská / film do minuty
Kmen 2020 / Š. Černík / hraný film
Přežívání v divočině podle Jima Křováka / J. a A. Abrhámovi / hraný film
Co když za to můžou lamy / M. Víchová, V. Jahelková, K. Beránková, B. Břeňová, J. Barták - Aeroškola / animovaný film
Předsudky / Ondřej Heinz - SPŠST Panská / animovaný film
A co jsem zdědila já? / Julie Součková / dokumentární film
Indians on wheels / Jonáš Urbánek - SPŠST Panská / animovaný film

Projekční blok - Pražský filmový kufr II.

Papírek
/ Václav Mayer / animovaný
Self-made / A. Macháčková, M. Schilders, E. Neuwerthová, M. Ezzeddine - Aeroškola / animovaný 
Balík / Michal Špejra / hraný film
Místo2 / Eliška Divecká / film do minuty '
Barevná zahrada / E. Skříčilová, N. Halašyová, T. Stošková, T. Kmošťáková, A. Kaňoková, L.  Hindmarch - ZUŠ Frýdek-Místek / animovaný
90/60/90 / David Stejskal - SPŠST Panská / dokument
Restaurace Esperienza Infernale / Kristýna Vindušková, Klára Pelikánová, Lucie Mikundová, Samuel Kypet - Aeroškola / animovaný 
Bohům, co nade mnou tenkrát nestáli / F. Souček, L. M. Marešová, K. Pušová, S. Baalbaki, M. Převrátil, A. Rösslerová, A. L.Bransten - 1. skupinka DRDS / hraný film
Svět za záclonou / K. Decarli, K. Kazecka, B. Hájková, B. Rathousová, M. Gladović - Aeroškola / animovaný film
Golem / Jan Čermák - Anima Roztoč / animovaný film
Život a svědectví Hany Tížkové / S. Čelišová, L. Tížková, A. Pospíšilová, B. Šimánková - Post Bellum / dokumentární film
Vulkán / K. Laštovka, M. Růžička, E. Hradil, M. Starý - Aeroškola / animovaný film

Projekční blok - Festival Animánie

Chytrá karanténa
/ Viktor Juráček, Jakub Merta - Studio Scala / animovaný film
Smog / Pavlína Olejníčková - Základní umělecká škola Bruntál / animovaný film
O Snožroutkovi / Kolektiv autorů - Soukromá ZUŠ Trnka o.p.s. / animovaný film
Moderní pohádka / Kolektiv autorů pod vedením Magdaleny Kvasničkové - ULTRAFUN / animovaný film  Tajný život tučňáků / Dan Kohout / animovaný film
Pohyby / Pes_duše (tým) / animovaný film
Kde se vzaly stíny / V. Zezulková, T. Stachoňová, L. Zezulka - Studio Scala / animovaný film        
Dračí svět /  Matěj Brožek, Bára Turková, Joe Cottier, Arden Zadrick - Aeroškola / animovaný film

Projekční blok - Zlaté slunce

Bezmoc
/ Roman Vašička / dokumentární film
Herumetto / Ondřej Tešnar / animovaný film
Příběh Jaroslava Hutárka / V. Minksová, K. Jedličková, S. Pokorná, B. Langová, E. Mráčková / animovaný film
Skvrna / Sára Sliwková / hraný film
Případ měďák / J. Peč, L. Vaněk, F. Vaněk, V. Pernica / animovaný film
Buchtička na stopě / D. Jurečka, K. Jurečková, E. Kašparová, J. Vik, K. Pančochová, F. Schick, N. Kabelacová / hraný film
Capra na divoko / Kateřina Mrklovská / animovaný film
Posloucháš mě ? / Michaela Klázarová / dokumentární film
Paštika, zvuk trumpety mě žere / Tadeáš Topinka, Martin Šmíd / hraný film
Král duchů / Martin Bartošek / klip
Pohádka o neposlušném beránkovi / Veronika Jalůvková / animovaný film   

Projekční blok - Juniorfilm

Suitcase Trouble / Filip Kavka / animovaný film
Seznámení / Tereza Štambacherová / hraný film
Hermína Týrlová / ZUŠ JJR Rožmitál a ZUŠ Příbram / animovaný film 
James Blond / Josef Jan Abrhám, Antonín Jan Abrhám / hraný film
Medvěd jde na ryby / Daniel Fikar / animovaný film
Pravda nebo úkol / Klára Hejlíková / hraný film
Amazi / ZUŠ Vimperk / animovaný film
Vzkaz / Jiří Průšek / hraný film
Taneční pohádka / SVČ Déčko Náchod / experimentální film
Park / Jiří Zeman / hraný film
Snílek / Nela Špechtnerová / hraný film
Houbař / Ruben Jakub Freund / animovaný film
Sen / SOŠ multimediální a propagační tvorby s.r.o. Eduso / hraný film
Home office / Sofie Geislerová / hraný film
Pro krásu se musí trpět / Alena Bruthansová / animovaný film

Dílny pro autory 

Kurz filmového herectví pro děti

workshop, kde si malí filmaři na vlastní kůži vyzkouší herecké umění Charlieho Chaplina /pro autory/

10:00 - 12:30 

live - Roškotovo divadlo

Malí fotografové

fotografická dílna, kde si účastníci vyzkouší práci s různými typy fotoaparatů /pro autory/

13:45- 16:00
live - Roškotovo divadlo 

Dílny a představení pro veřejnost

Hudební dílna Studia Scala

průchozí dílna pro veřejnost, kde se naučí ozvučit film malí i velcí

10:00 - 13:00 

live - Exteriér Roškotova divadla

Letem animovaným světem

animační dílna pro veřejnost vedená lektory Free Cinema

13:30 - 16:30 

live - Exteriér Roškotova divadla

MIKRO TEATRO

divadelní představení pro děti

17:00 - 18:00 

live - Exteriér Roškotova divadla