Následující filmy byly na základě svého umístění v postupových přehlídkách vybrány pro účast na Celostátní přehlídce filmové tvorby České vize, která se uskuteční od 17. - 20. června 2021 v Ústí nad Orlicí. Do nominací byly zařazeny filmy, které se umístili na 1., 2., 3. místě, a nebo se ziskem čestného uznání s postupem. Dramaturgický výběr z filmů, nominovaných v kategorii studentský film, bude v rámci Celostátní přehlídky prezentován v soutěžní sekci a umělecké rezidenci Mladé vize. 

Dokumentární film

Bludička / Danuše Kubátová 
Nezapomínáme / Karel Tvrdík
Milan Kašuba - muzikant a učitel / Petr Baran
Lyngen / Michal Martinek
Čaj a láska / Pavol Kaščák, Rostislav Čubok
Kalamita / Eduard Pech
Co jsi říkal / Jakub Volák
Snad aby se zastavil čas / Alena Krejčová
Kalábová / Lubomír Hájek
Chtěl jsem být hvězdou / Jan Vačlena
Tristan, Isolda a covid / Milan Kaňák
Od verpánku k Baťovi / Stanislav Tomášek
V parcích a zahradách Zurichu / Arnošt Lukeš
Jak běží čas... / Denisa Střihavková, Marcela Klicperová
Hrad Houska / Milan Haškovec
Miškáři (zvěroklestiči) / Bohumil Staník
Dva roky poté / Jaroslav Kolčava

Reportáž a publicistika

Ambalavao trh ZEBU / Miroslav Trudič
10ERIFE / Petr Neček
Adventure playground / Vladimír Pasler
Brněnské novoroční procházky 2. díl - Pozvánka na Petrov / Milan Kaňák
Lebky už tady neloví / Lubomír Hájek
Legiovlak / Stanislav Tomášek
Romský festival / Kamil Vondrášek
Bílá stopa / Stanislav Tomášek
Dolní Vítkovice / Zdeněk Patzenhauer

Hraný film

Poslední rána / Martin Doležal
I've heard about it on the news (or IHAN) / Alexandra Kozina
S láskou pro Ninu / Šimon Černík
Byznys / Martin Bohadlo
Autem do kina / Daniel Zezula
Jsem mrcha / Marija Furletova
Ve skříni / Martin Müller
Mlsoun / Pavel Kubát
Dinner Party / Kolektiv Napříč
Paní učitelka / Nikola Beková
Projekt / Josef Burant
Elektrický hrad: A Star Trek Fan Production / Jan Krátký
Korona - nákup / Danuše Kubátová
Výslech / Vlastimil Lang
Dívka z obrazu / Lukáš Koláček
Poslední propadne peklu / Jaroslav Kolčava
Karma / Jan Krchňák

Animovaný film

Sněhulišky / Kateřina Vávrová
Všechno je jinak / Jaroslav Nykl
Polibek / Tereza Vacová, Eliška Františová
Strach / Bohumír Novák
Na Rozcestí / Alena Bruthansová

Experimentální film

Malý Princ na Zemi / Michal Martínek
Snění / Stanislav Domanský
Lampa mistra Leonarda / Bohumil Kheil
Ztichlé vzpomínky / Jana Hunterová
muddy/MP / Tomáš Mohr
101 tváří / 101 let / Vladimír Pasler
TripNY II / Tomáš Csonka

Videoklip

Retroklip / Jiří Flaška
Karel Gott - Dívka z obrazu / Lukáš Koláček
Ema Papšová - Where Have All the Flowers Gone / Rudolf Šnajder
Anna Dvořáková - V dáli / Martina Chmelíková
Soudce Čas / Zuzana Fajmonová

Studentský film

Dusno / Michal Starý
Zrozena z hořící jabloně / Karolína Brabcová
Budu z tvé krásy žít! / Tereza Vokatá
Izolátor / Matěj Hrudička
Listí ze stromu svobody / Rudolf Šnajder
Dlouhá cesta / Anastasia Serdyuk
Automat / Tereza Krátká
Escape / Lev Ushtei
Klub smíchu / Jindřich Vosecký
Dovol mi to (Pozwól mi) / Tereza Agelová
JailBreak / Viet Anh Duong
Poklad / Aizhan Kyndybayeva
Figurky / Nikola Minářová
O Krejčíkovi / Adam Vlach
Irská paní / Andrea Kmecová
Jak mi kamarád odjel autobusem / Barbora Kočičková
Autoportrét / Rostislav Šebesta
BONACHA / Jan Adam Václav
Kain & Abel / Radim Grzybek
Přehrada světla / Martin Dvořáček 
Car anntena / Adam Černich